A felületek professzionális megmunkálása egyszerre, több célt is tud szolgálni. Az előkészítéshez, a felújításhoz vagy az esztétikusabb külső eléréséhez is egyaránt szükség van a célzott felület megmunkálásra. Ez a munka lehet a csiszolás, ami a legfelső rétegeivel dolgozik a munkadarabnak.
A csiszolásról a legtöbb esetben a fa jut eszébe sok mindenkinek, pedig a csiszolóanyagok széles választéka azt is lehetővé teszi, hogy különböző anyagokat lehessen velük alakítani. A fa mellett a fémeket, de még az üveget is lehet csiszolni.
Természetesen nem mindegy, hogy melyik fajta anyagot milyen típusú csiszolóanyaggal próbálnak alakítani. Fontos az alapos tájékozódás és a körültekintő választás, különben csak anyagi kár keletkezik és tönkrement munkadarabok maradnak a próbálkozás után.
Az üveget is lehet csiszolni
Az üveg csiszolása tehát nagyon is lehetséges, ha a megfelelő módon és a helyes eszközökkel fognak hozzá. Milyen okból válik szükségessé az üvegnek a csiszolása? Először is az üveg különböző méretben és vastagságban készül, attól függően, hogy milyen célra fogják majd beépíteni. Nyílászáróhoz, dekorüvegnek, szaniter beépítéséhez egyaránt üveget kell beszerezni.
Az üveg elemek méretezése üvegvágó eszközzel történik, de a vágás következtében keletkezhetnek repedések, karcolások, felszíni elváltozások az üvegen. Ezek a sérülések nem maradhatnak kezeletlenül, mert egyrészt, esztétikailag zavaróak, másrészt csökkentik a munkadarab értékét és hatással lehetnek annak a biztonságos használatára is.
A csiszolásnak ki kell terjednie az üveg munkadarab éleire. A repedések veszélyt jelentenek, mert egy repedés mentén tovább tud törni az üveglap. Az egyenetlen élek szintén balesetveszélyesek, de el is akadhatnak az üvegnek szánt horonyban.
A csiszolószemcsés, kézi vagy gép üveg csiszolás általában akkor indokolt, ha a munkadarab vágását egyenetlenül, nagyobb sebességgel végezték el. A szilícium-karbid szemcsék ideális teljesítményt tudnak nyújtani az üvegfelület simára csiszolásához.
Az üveg csiszolásának módszer
Általában csiszológéppel készítik el az üveg munkadarab csiszolását, ami lehet utómunka vagy pedig díszítés is. Az üvegeknek számos típusa megmunkálható csiszolószemcsével, ilyen a katedrális üveg, a savmart üveg, de a biztonsági üveg és a hőálló üveg is bővíti a sort.
Az üveglap kaphat egyenes éleket, de le is lehet kerekíteni a széleit, valamint megszokottnak számít az íves élcsiszolás is. Az utóbbit olyan üvegelemekhez alkalmazzák, amiket például polcnak, tükörnek szánnak a későbbiekben.
A gépi csiszolásnál ügyelni kell arra, hogy hány fokos szögben tartja az eszközt a szakember és fontos a stabil tartás is, mert a csiszolókorong könnyen megcsúszhat az üveg felületén. A merőlegesen tartás tilos, mert a korong eltörheti az üveglapot.
A csiszolás nem kihívás a megfelelő eszközökkel
A mi cégünk évtizedek óta jelen van a gyártó cégek között, ami garanciát jelent a megbízhatóságra. Forduljon hozzánk bizalommal, ha közvetlen gyártótól szeretne beszerezni minőségi csiszolóanyagokat! A felületmegmunkálás eszközeinek széles választékát kínáljuk megfizethető áron, sok kereskedés áraihoz mérten, még olcsóbban is.
A gyártás mellett értékesítünk és a megrendelt terméket ki is szállítjuk a vásárlóknak, akár az egész ország területén. Használja ki ezt a páratlan lehetőséget és vásároljon pénztárcabarát árakon, színvonalas, ipari csiszolóanyagokat! Szívesen nyújtunk tájékoztatást minden, felmerülő kérdésben, ha kapcsolatba lép a kollégánkkal a weboldalunkon szereplő elérhetőségek egyikén.