Minőségi csiszolóanyagokat keres? Érdeklődjön elérhetőségeinken! +3630/990-7356 +3623/368-087

fktechnika@gmail.com

27 szeptember 2024
 szeptember 27, 2024
csiszolástechnika, csiszolóanyag

A csiszolás olyan anyagok felületkezelésére alkalmazott tevékenység, mint a fémek, a fa vagy az üveg. Mi a célja a felületkezelésnek az egyes anyagokra vonatkozóan? Elmondható, hogy anyagtól függetlenül minden felületkezelésnek ugyanaz a lényege, vagyis a kívánt simaság elérése. A csiszoláshoz csiszolóanyagok és csiszolószerszámok kellenek, na és persze maga a munkadarab. Ezzel a hármassal már lehet kezdeni valamit, de csak akkor, ha mindegyik jól ki tudja egészíteni a másikat.

A csiszolóanyagok szerepe

csiszolástechnika, csiszolóanyag

A csiszolóanyagok közvetlenül a munkadarab felületével érintkeznek és végzik a munkát, vagyis a felesleges anyagrétegek eltávolítását. A gyártás, a felújítás folyamán ugyanúgy szerephez jut a csiszolás, mert egy felületről el kell tüntetni a sérüléseket és finomítani az anyag felszínét is.

Csiszolás nélkül az egyes anyagok felülete durva, karcos maradhat, ami önmagában sem szép, de a további munkálatok eredményét is befolyásolni tudja, ha a felszín nem elég egyenletes.

A csiszolóanyagok fajtái

Megvan az oka annak, hogy a csiszolóanyagok kínálata olyan sokszínű. Honnan lehet tudni, hogy melyik anyag lesz a jó egy munkához? Az első kérdés, hogy milyen alapanyag kerül a csiszológép vagy anyag alá, a második, hogy mi a cél a csiszolással.

A különböző csiszolóanyagok eltérő hordozóanyaggal, csiszolószemcsékkel és különböző szemcseméretekkel is készülnek. A modern csiszolóeszközök szintetikus anyagot tartalmaznak. A mesterséges előállításnak köszönhetően a csiszolóanyag egyenletes teljesítményt tud produkálni a munka ideje alatt.

Gyakorinak számít a korund-alumínium oxid, a szilícium-karbid, a kerámia is, illetve ezek kombinációi. A szemcséknek szívósnak és keménynek is kell lenniük, a különböző kombinációkban egymást erősítve tud érvényesülni az egyes anyagok ereje. Az egyes anyagokat osztályozni lehet erő alapján, ami meghatározza a teljesítményüket és az alkalmazhatóság területeit is.

A kerámia az egyik legforradalmibb csiszolóanyag, amit fémekhez, ötvözetekhez ajánlanak, a szilícium karbidot fémhez nem szabad használni, de az üveget kiválóan csiszolja. A korund-alumínium oxid pedig a fémekhez és faanyagokhoz egyaránt be lehet vetni, ha csiszolásról van szó.

A hordozóanyagokat gyakran a poliészter, vagy gyapjúszövet, pamutszövet  jelentik, de papír és hab is előfordulhat. Ezek az anyagok erősek, nagy szakítószilárdsággal rendelkeznek, mert bírniuk kell a nagy igénybevételt is.

A típusok, anyagok és méretek határozzák meg, hogy egy csiszolóanyaggal milyen felületen dolgozhatnak, simítanak vagy eltávolítanak rétegeket, mennyire képesek idomulni a nehezen elérhető részekhez.

Nincs eszköze? Mi csiszolóanyagokat gyártunk!

csiszolástechnika, csiszolóanyagA csiszolástechnika területére sorolható termékekből óriási választékkal rendelkezünk. A cégünk különféle csiszolóanyagok gyártásával foglalkozik, amik magas színvonalat képviselnek. Több évtizednyi tapasztalat van a hátunk mögött, aminek köszönhetően a felületmegmunkáló eszközök tervezését és gyártását kimagasló szintre tudtuk fejleszteni. Természetesen a fő célunk az, hogy a szakmai elismerések mellett az ügyfelek igényeihez igazítsuk a termékeink tulajdonságait és teljesítményét.

A kiváló ár-érték arányban kapható csiszolástechnikai eszközök  használata garantálni tudja, hogy a felületkezelés sikere ne az eszközökön múljon. Kiválasztotta már, hogy milyen csiszolóanyagot szeretne vásárolni? A felmerülő kérdéseket szívesen megválaszolja kollégánk, csak a megadott elérhetőségeinken kell kapcsolatba lépnie velünk. Ne habozzon, keressen minket bizalommal!

Comments are closed.

=""
Telefon:+3630/990-7356
Iroda: +3623/368-087
E-mail:fktechnika@gmail.com
Elérhetõségek